تبلیغات
عاشقان مهدی-رهروان شهدا - انتظار یعنى مقابله با ظلم

عاشقان مهدی-رهروان شهدا
ذکر تعجیل فرج رمز نجات بشر است / ما برآنیم که این ذکر جهانی بشود

بزرگ مردتاریخ

جستجو
جعبه حدیث

انتظار یعنى مقابله با ظلم

در بعضى روایات كه من حالا نمى دانم صحت و سقمش را، هست كه یكى از چیزهاى مستحب این است كه مؤ منین در حال انتظار، اسلحه هم داشته باشند. اسلحه ى مهیّا، نه این كه اسلحه را بگذارند كنار و بنشینند منتظر. اسلحه داشته باشند براى این كه با ظلم مقابله كنند، با جور مقابله كنند. تكلیف است . نهى از منكر است . به همه ى ما تكلیف است كه باید مقابله كنیم با این دستگاه هاى ظالم ، خصوصاً دستگاه هایى كه با اساس مخالفند.(?)
ما منتظران مقدم مباركش ، مكلف هستیم تا با تمام توان كوشش ‍ كنیم تا قانون عدل الهى را در این كشور ولىّ عصر علیه السّلام حاكم كنیم و از تفرقه و نفاق و دغل بازى بپرهیزیم و رضاى خداوند متعال را در نظر بگیریم .(?)
امیدوارم كه ما همه جزء هیاءت قائمیه باشیم و همه به آن وظایفى كه اسلام ، قرآن ، تحت لواى حضرت صاحب علیه السّلام براى ما تعیین فرموده اند، عمل كنیم و صورت ها را محتواى واقعى به آن بدهیم و الفاظ را معانى حقیقى .
شاید این وصفى كه براى حضرت صاحب علیه السّلام ذكر شده است ، دنبال همین آیه شریفه كه مى فرماید: قل اِنّما اَعِظُكُم بِواحِدة اءن تَقوموا لِلّه مثنى و فرادى ، دنبال همین معنا باشد كه همه باید قیام بكنیم . قیام واحد كه بالاترین قیام ، همان قیام آن شخص واحد است . و همه ى قیام ها باید دنبال آن قیام باشد و قیام للّه باشد. خداى تبارك و تعالى مى فرماید كه : قل انّما اعظكم بواحدة . به امت بگو كه فقط من یك موعظه دارم به شما و آن موعظه این است كه ، قیام كنید و قیام لِلّه باشد. قیام لِلّه كنید. البته آن حضرت قیام لِلّه مى فرمایند و آن لِلّهى كه و آن خلوصى كه براى ایشان هست ، براى دیگران نیست . لكن شیعه هاى بزرگوار آن حضرت هم باید پیروى از او بكنند در این كه قیام كنند لِلّه ، براى خدا.(?)
امید آن است كه مسلمانان و مستضعفان جهان به پاخیزند و داد خود را از مستكبران بگیرند و مقدّمات فرج آل محمد صلّى اللّه علیه و آله را فراهم نمایند.(?)
ان شاءاللّه ، اسلام را به آن طور كه هست ، در این مملكت پیاده كنیم و مسلمین جهان نیز اسلام را در ممالك خودشان پیاده كنند و دنیا، دنیاى اسلام باشد و زور و ظلم و جور از دنیا بر طرف بشود و مقدّمه باشد براى ظهور ولىّ عصر ارواحنا له الفداء.(?)
این چیزى كه ما در این وقت ، در این عصر وظیفه داریم ، این مهم است . همه انتظار داریم وجود مبارك ایشان را، لكن با انتظار تنها نمى شود. بلكه با وضعى كه بسیارى دارند، انتظار نیست .(?)
فراهم كردن اسباب این است كه كار را نزدیك بكنیم . كار را هم چو بكنیم كه مهیّا بشود عالم ، براى آمدن حضرت علیه السّلام .(?)

پی نوشته ها :

?- همان ، ج 9، ص 101.
?- همان ، ج 15، ص 22.
?-  همان ، ج 7، ص 36.
?- همان ، ج 19، ص 5.
?- همان ، ج 15، ص 170.
?- همان ، ج 19، ص 154.
?- همان ، ج 20، ص 199.

به نقل از http://amamreza110.blogfa.comنوشته شده در چهارشنبه 24 آذر 1389 توسط فخرالدین موسوی
مقام معظم رهبری

درباره سایت
نویسندگان
نظر سنجی
آمار سایت
Blog Skin